Προσλήψεις Αναπληρωτών 18/1/2022 ΠΔΕ COVID – Οδηγίες για Διευθυντές – Δικαιολογητικά Αναπληρωτών

Η ανάληψη υπηρεσίας θα πρέπει να ολοκληρωθεί μέχρι τις 14:30 καθημερινά κατά τις ημέρες που
έχουν οριστεί για ανάληψη υπηρεσίας, προκειμένου στη συνέχεια να διενεργούνται οι απαραίτητες
επεξεργασίες για τη μαζική ενημέρωση του συστήματος ΕΡΓΑΝΗ. Μέχρι τη συγκεκριμένη ώρα θα πρέπει να
έχει ολοκληρωθεί η ψηφιακή σήμανση ανάληψης υπηρεσίας στο Myschool από τον Διευθυντή της σχολικής
μονάδας τοποθέτησης. Μέχρι τις 14:59 θα πρέπει να έχει γίνει η καταχώριση των στοιχείων από τον αναπληρωτή στην εφαρμογή anaplirotes.gov.gr της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης και η αποδοχή από τον ίδιο της ψηφιακής σύμβασης. Σε διαφορετική περίπτωση, δεν διασφαλίζεται η ανάληψη υπηρεσίας του αναπληρωτή τη συγκεκριμένη ημέρα.

Οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί θα πρέπει να αποστείλουν συμπληρωμένο με email το Δελτίο απογραφής αναπληρωτή – Υπεύθυνη δήλωση, στο οικονομικό τμήμα της Διεύθυνσης Π.Ε. Ξάνθης στην ηλεκτρονική διεύθυνση toith@dipe.xan.sch.gr μέχρι Πέμπτη 20/1/2022.

Οδηγίες για την ψηφιακή σήμανση παρουσίασης των αναπληρωτών στο Myschool (για Διευθυντές)

Γενικές οδηγίες για κάθε κατηγορία πρόσληψης αναπληρωτών

Δικαιολογητικά αναπληρωτών

Αναπληρωτές ΠΔΕ